SijoittajaMestari-kisa käynnistyi – katso avajaistapahtuman video

Suosittu SijoittajaMestari 2016 -kilpailu käynnistyi tänään. Mukaan kisaan pääsee vielä tämän viikon ajan.
sijoittaminen, osakkeet, rahastot, osakesijoittaminen, rahastosijoittaminen, säästäminen, talous, etf, talouspolitiikka, markkina-analyysit, markkinat, makrotalous, salkunrakentaja, sijoittaminen, osakkeet, rahastot, osakesijoittaminen, rahastosijoittaminen, säästäminen, talous, etf, talouspolitiikka, markkina-analyysit, markkinat, makrotalous, salkunrakentaja,
sijoittajamestari-tapahtuma-avajaiskuva-102016

SijoittajaMestari on Nordic Growth Market (NGM) järjestämä kilpailu, jossa osallistujat voivat kokeilla osaamistaan kaupankäynnissä hyödykkeillä, indekseillä, osakkeilla, valuutoilla ja koroilla. Kauppaa käydään pörssinoteeratuilla sijoitustuotteilla, joita ovat esimerkiksi Bull & Bear -sertifikaatit ja Mini Futuurit.

SalkunRakentaja on tapahtuman mediakumppani.

Kilpailu on käynnissä 3.–21. lokakuuta. Kilpailuun voi ilmoittautua vielä viikon ajan kilpailun alkamisesta, mutta tällöin osallistuja kilpailee ainoastaan viikkopalkinnoista. Kauppaa käydään pörssin aukioloaikoina klo 10.00–18.25, ja kilpailuun sisältyvillä tuotteilla käydään kauppaa todellisilla kursseilla mutta fiktiivisellä rahalla.

Kilpailu koostuu kokonaiskilpailusta ja kahdesta Viikon raketti-viikkokilpailusta. Kokonaiskilpailun voittaja palkitaan 100 gramman kultaharkolla, arvo noin 4000 euroa. Viikoittain palkitaan myös Viikon raketti, eli kilpailija joka kunkin viikon aikana onnistuu saamaan korkeimman prosentuaalisen tuoton tililleen.

Sijoittajamestari on sosiaalinen kilpailu, jossa osallistujat voivat kutsua mukaan tuttaviaan. Kilpailijat voivat myös luoda ryhmiä. Osallistuminen on luonnollisesti ilmaista, mutta osallistujan tulee olla 18 vuotta täyttänyt.

Lue lisää ja ilmoittaudu kilpailuun tästä.

Katso oheinen video avajaistapahtumasta.

 

Tiedoksi lukijoille: Artikkeli sisältää linkkejä SalkunRakentajan kumppanin sivuille.  SalkunRakentaja-sivusto voi saada kumppanilta mahdollisesti myyntikomissioita.

Tilaa uutiskirjeemme

Kolmesti viikossa lähetettävä uutiskirje sisältää SalkunRakentaja-sivustolla julkaistut uusimmat artikkelit.
Lisää kommentti Lisää kommentti

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Edellinen artikkeli
sijoittaminen, osakkeet, rahastot, osakesijoittaminen, rahastosijoittaminen, säästäminen, talous, etf, talouspolitiikka, markkina-analyysit, markkinat, makrotalous, salkunrakentaja,

Yksityisasiakkaat suosivat paikallisia pankkeja - Nordean suosio romahti vertailussa

Seuraava artikkeli
sijoittaminen, osakkeet, rahastot, osakesijoittaminen, rahastosijoittaminen, säästäminen, talous, etf, talouspolitiikka, markkina-analyysit, markkinat, makrotalous, salkunrakentaja, talo asunnot omakotitalo

Taloussanomat: Talojen lämmitystavat kustannusvertailussa – erot huomattavia