Dark Mode Light Mode

Suomi nousuun – millä keinoin? | SalkunRakentaja-podi | Jakso 48

Vieraana Investors Housen toimitusjohtaja Petri Roininen.
SalkunRakentaja podi podcast sijoittaminen markkinat asuntosijoittaminen SalkunRakentaja podi podcast sijoittaminen markkinat asuntosijoittaminen

SalkunRakentajan uusimmassa podissa on Suomi nousuun -teema, joka on tärkeä nostaa keskusteluun nyt enemmän kuin koskaan koronakriisin tuomien vaikeuksien vuoksi.

Martina Akrenius ja Investors Housen toimitusjohtaja Petri Roininen keskustelevat missä jamassa maamme talous ja mitä radikaaleja pitkän aikavälin muutoksia nyt tarvittaisiin. Roininen tuo esiin, että Suomesta on tullut tukitalous, mutta millä keinoin Suomesta tehtäisiin jälleen yritystalous?

Miten Suomen matkailualalla menee? Vieraana MaRan toimitusjohtaja | SalkunRakentaja-podi | Jakso 42.

Pysy mukana markkinoiden rytmissä!

SR-uutiskirje on yksi Suomen monipuolisimmista sijoittamisen ja talouden uutiskirjeistä. Saat sähköpostiisi mielenkiintoisimmat sisällöt kolmesti viikossa.

SalkunRakentaja noudattaa EU:n tietosuoja-asetusta (GDPR). Käsittelemme tietojasi luottamuksellisesti ja tietosuoja-asetuksen mukaisesti. Lue lisää tietosuojakäytänteistämme tietosuojaselosteesta.


Lisää kommentti Lisää kommentti

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *